Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

II. Obecná zabíjačka 01.05.2014

II. Obecná zabíjačka 01.05.2014

R. JANOVCE: V obci budú rozvoniavať klobásky a jaternice, chystajú pravú zabíjačku

30. Apríl 2014

Rimavske Janovce - zabijačka

] V prvý májový deň sa v Rimavských Janovciach stretnú šikovní mäsiari, milovníci klobások, jaterničiek a slaninky aj všetcí tí, ktorí sú zvedaví na to, ako vyzerá pravá domáca zabíjačka. Táto sa však bude konať na námestí, uprostred obce, a všetkých domácich aj návštevníkov z okolia čaká okrem dobrých jedál aj kultúrny program a príjemná atmosféra.

Mäsiari začínajú s prácami už skoro ráno, o 7:00 hod. “Ochutnať zabíjačkové špeciality bude možné už od rána, nakoľko počítame aj s návštevníkmi, ktorí budú zvedaví na prácu zručných mäsiarov pri rozoberaní krmníka a pri príprave špecialít, ako sú klobásy, jaternice, obarová slaninka, oškvarky a ďalšie,” hovorí starosta obce Stanislav Krahulec. Ako dodal, k ochutnaniu bude aj guláš z diviny a z baraniny.

Zabíjačkové špeciality si budete môcť zakúpiť v surovom stave, ale aj tepelne upravené. Samozrejme, bude pripravený aj bufet s občerstvením.

O dobrú náladu sa postará heligonkár Jaro Petrinec. Popoludní štartuje kultúrny program. O 13:00 hod. vystúpia v spoločnom galaprograme folklórne súbory Rimavan a Új Gömör z Rimavskej Soboty. O 14:30hod. zahrá ľudová hudba p. Špureka z Korytárok. Na deti čakajú nafukovacie atrakcie a cukrová vata.

„Na II. obecnú zabíjačku pozývame všetkých našich občanov, ako aj všetkých záujemcov zo širokého okolia. Ste všetci v Rimavských Janovciach srdečne vítaní,“ odkazuje starosta obce.

Obecná zabíjačka bude vo štvrtok, 1. mája, počas celého dňa.

 

Zdroj: Rimava.sk, PR-článok

 


 

Prenájom KD - poplatky

SMERNICA č. 2/2019.
o poplatkoch za používanie zariadenia obce Rimavské Janovce

Triedenie odpadov v obci

Organizácia zodpovednosti výrobcov (ďalej iba OZV) Natur-pack, a.s., na území našej obce financuje triedený zber komunálnych odpadov.

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Štatistika


Pracovné miesta v okolí

webygroup

Úvodná stránka