Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúra 2014

Obecný zabíjačka 01.05.2014

 

Obecná zabíjačka

 

 V prvý májový deň sa v Rimavských Janovciach stretli šikovní mäsiari, milovníci klobások, jaterničiek a slaninky aj všetcí tí, ktorí sú zvedaví na to, ako vyzerá pravá domáca zabíjačka. Táto sa konala  na námestí, uprostred obce, a všetkých domácich aj návštevníkov z okolia čakali  okrem dobrých jedál aj kultúrny program a príjemná atmosféra.

Mäsiari začínali  s prácami už skoro ráno, o 7:00 hod.

 

     Ochutnať zabíjačkové špeciality bolo  možné už od rána, nakoľko počítali  aj s návštevníkmi, ktorí boli  zvedaví na prácu zručných mäsiarov pri rozoberaní krmníka a pri príprave špecialít, ako sú klobásy, jaternice, obarová slaninka, oškvarky a ďalšie. Návštevníci mohli ochutnať aj guláš z  diviny a z baraniny.

     O dobrú náladu sa postaral  heligonkár Jaro Petrinec. Popoludní štartoval kultúrny program. O 13:00 hod. vystúpili  v spoločnom galaprograme folklórne súbory Rimavan a Új Gömör z Rimavskej Soboty.  O 14:30hod. zahrala ľudová hudba p. Špureka z Korytárok. Na deti čakali nafukovacie atrakcie a cukrová vata.

 


 

Prenájom KD - poplatky

SMERNICA č. 2/2019.
o poplatkoch za používanie zariadenia obce Rimavské Janovce

Triedenie odpadov v obci

Organizácia zodpovednosti výrobcov (ďalej iba OZV) Natur-pack, a.s., na území našej obce financuje triedený zber komunálnych odpadov.

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Štatistika


Pracovné miesta v okolí

webygroup

Úvodná stránka