Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Obecná zabíjačka

R. JANOVCE: V obci zažijete pravú dedinskú zabíjačku

     Obec Rimavské Janovce v okrese Rimavská Sobota bude prvý májový deň patriť opäť šikovným mäsiarom, milovníkom klobások, jaterničiek a slaninky. Na svoje si prídu všetci tí, ktorí sú zvedaví na to, ako vyzerá pravá domáca zabíjačka. Konať sa bude na námestí, uprostred obce.

Všetkých domácich ako aj návštevníkov z okolia čaká už po tretíkrát okrem dobrých jedál aj kultúrny program a príjemná atmosféra.

[3. Obecná zabíjačka] „Na minulé roky sme mali veľmi dobré odozvy od občanov, ako aj od návštevníkov z okolia, ktorých ku nám chodí čoraz viac. Radi ich privítame aj tento rok,“ hovorí starosta obce Stanislav Krahulec. Ako priblížil, diváci uvidia rozoberanie krmníka a porciovanie mäsa šikovnými mäsiarmi, ale aj výrobu samotných výrobkov klobások, jaterníc, obarovej slaninky či oškvarkov. O ich osvedčené a originálne ochutenie sa podľa starostu postará znovu rodina Fülepová, prípravu obecného guľášu bude mať pod patrónom Juraj Holík.

Dobrú náladu bude v priebehu dňa vylepšovať heligonkár Jaro Petrinec. Na popoludnie si kultúrny program pripravujú deti z obce, ktoré vystúpia pred súbormi. Po 15:30 hod. sa o program postupne postará Citarový súbor z Buzice, Ďatelinka z Detvy a Folklórny súbor Rakonca z Fiľakova. Na deti čakajú aj nafukovacie atrakcie a cukrová vata.

Obecná zabíjačka bude v piatok, 1. mája, počas celého dňa. Mäsiari začínajú s prácami už o 7:30 hod. Zabíjačkové špeciality si budete môcť zakúpiť v surovom stave, ale aj tepelne upravené. „Výrobky budeme pripravovať už deň dopredu,“ dodal starosta.

 

Zdroj: www. rimava.sk

24.apríl 2015


 

Prenájom KD - poplatky

SMERNICA č. 2/2019.
o poplatkoch za používanie zariadenia obce Rimavské Janovce

Triedenie odpadov v obci

Organizácia zodpovednosti výrobcov (ďalej iba OZV) Natur-pack, a.s., na území našej obce financuje triedený zber komunálnych odpadov.

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Štatistika


Pracovné miesta v okolí

webygroup

Úvodná stránka