Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

OFF ROAD 2015

V Rimavských Janovciach súťažili desiatky offrouďákov

    V Rimavských Janovciach neďaleko Rimavskej Soboty sa na „Retro off road show 2015“ stretlo tento rok približne 60 nadšencov tohto športu. Podľa organizátorov zaznamenali v krátkej histórii najväčšiu účasť nadšencov tohto motoristického podujatia. Ako pre Rimava.sk uviedol starosta obce Stanislav Krahulec, jazdcov čakali v polovici septembra nočné jazdy ako aj denné súťaže.„Všetky súťažné preteky prebiehali v katastrálnom území obce Rimavské Janovce na predom pripravených tratiach,“ priblížil starosta obce, ktorá spolupracovala pri organizácii akcie. Hlavnými organizátormi z klubu TUBA 4×4 Rimavské Janovce bol Štefan Hosszúréti, Denis Adamec ako aj Gabriel Hajnovics z 4×4 Off Road Clubu Rimavská Sobota. „Bral som to ako výpomoc. Od nás z klubu sa neangažovali jazdci len sme o tom povedali kamarátom,” povedal Hajnovics, ktorý má niekoľkoročné skúsenosti s organizovaním offroad pretekov v Rimavskej Sobote kde súťažilo už aj 150 áut. Ako poznamenal, už dva roky nerobili preteky v meste a v súčasnosti nie sú na to pripravení. „Aj by bol záujem zo strany mesta, len nevieme kde,” priblížil Hajnovics. Zároveň poznamenal, že mestské lesy sú v prenájme a na Včelinci vrátili pozemok, je tam už aj cyklotrasa a mohlo by dôjsť k jej zničeniu. „Počasie nám tento rok prialo. Ráno zapršalo, potom už bolo pekne a prakticky všetky kategórie sa dobre vyjazdili. Boli spokojní a tí čo nevyhrali,” zhodnotil 2. ročník súťaže Hajnovics.

Zraz všetkých účastníkov bol v areáli futbalového ihriska v Rimavských Janovciach, kde bola aj prezentácia a konečné vyhodnotenie súťaže. „Celé podujatie bolo pripravené a zorganizované na vysokej úrovni,“ povedal starosta Krahulec a dodal, že na zorganizovaní sa podieľala spoločnosť Automax a RSNET z Rimavskej Soboty.

 

Výsledky RETRO OFF ROAD SHOW 2015

Kategória: Bez navijaku
1. Peter Mihályi – Marian Telek
2. Fejes László
3. Ladislav Gazdík – Alex Szabó

Kategória : Naviják
1. Leopold Dezső – Leopoldné Maca
2. Zsiga
3. Viliam Emerici – Bobáková Ingrid

Kategória: Extrem
1. Pudmericky Richard – Árpi Király
2. Fehér Karcsi – Fehér Ingrid
3. Deme Laci ürge – Gál Attila

Zrýchlenie :
1. Pudmericky Richard
2. Fehér Karcsi
3. Pašák Milan

 

Zdroj: Rimava.sk

6. október 2015


 

Prenájom KD - poplatky

SMERNICA č. 2/2019.
o poplatkoch za používanie zariadenia obce Rimavské Janovce

Triedenie odpadov v obci

Organizácia zodpovednosti výrobcov (ďalej iba OZV) Natur-pack, a.s., na území našej obce financuje triedený zber komunálnych odpadov.

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Štatistika


Pracovné miesta v okolí

webygroup

Úvodná stránka