Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Pravá obecná zabíjačka 13.04.2013

Pravá domáca zabíjačka v Rimavských Janovciach dňa 13.04.2013

Pravá domáca zabíjačka v Rimavských Janovciach, večer vystúpi ľudová hudba Ďatelinka

9. Apríl 2013 · Autor: gemerland

     Na vynovenom námestí  v Rimavských Janovciach sa 13. apríla bude  konať  pravá domáca  zabíjačka.  Začiatok  organizátori,   ktorými   sú   Obecný úrad   a   Obecné  zastupiteľstvo naplánovali na 8.00 hodinu rannú. Všetci záujemcovia, aj zo  širokého   okolia,   budú  srdečne  vítaní.  Každý,  kto   príde,  bude svedkom, ako  sa  v  našej  obci   robí   pravá   domáca
zabíjačka.

     A   samozrejme  bude  aj možnosť už od rána ochutnať tradičné zabíjačkové špeciality  ako   napr.   pečené  klobásky, jaternice a na poludnie to už  budú  aj  oškvarky,  obarová  slanina,  zabíjačková kapustnica a  iné.   Naše  gazdinky určite aj niečo dobré napečú.  Aby  návštevníci   mohli   všetko    ochutnať,    budú   pripravené  bufety s  občerstvením,  kde   si    tieto    špeciality   z    Rimavských    Janoviec   môže   každý  zakúpiť v teplom , ako aj v surovom stave. K tomu, aby masiarom  išla  dobre  práca,  hosťom,  aby  chutili   špeciality  budú  hrať na počúvanie heligonkár Jaro Petrinec, ľudová hudba a hudba iných žánrov.

     Večer o  17.00 hodine bude v Kultúrnom dome v  Rimavských  Janovciach   po  roku  znova  vystúpenie  legendárnej  ľudovej hudby  ĎATELINKA z Detvy pod vedením predníka Ondeja Molotu. Učinkovať budú  aj  rozkazovači,  tanečníci  folklórneho  súboru pri MS z Fiľakova, ďalej  vystúpia  speváci,  heligonkár,  ľudový  rozprávač  a  iní.   V  dvojhodinovom  programe  sa milovníci folklóru majú na čo tešiť. Prídte všetci milovníci dobrej muziky z podpoľania, budete všetci srdečne vítaní. Vstupné: 2 eurá, mládež do 18 rokov zdarma.


 

Prenájom KD - poplatky

SMERNICA č. 2/2019.
o poplatkoch za používanie zariadenia obce Rimavské Janovce

Triedenie odpadov v obci

Organizácia zodpovednosti výrobcov (ďalej iba OZV) Natur-pack, a.s., na území našej obce financuje triedený zber komunálnych odpadov.

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Štatistika


Pracovné miesta v okolí

webygroup

Úvodná stránka