Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rok 2017

In memoriam J. Nôta

 

R. JANOVCE: In memoriam Július Nôta

2. októbra 2017 

 

     Na pamiatku futbalového trénera a brankára zorganizovali v Rimavských Janovciach už šiesty ročník turnaja In memoriam Július Nôta. Hostia, športovci a prítomní si pred turnajom uctili jeho pamiatku zapálením sviečok pri pomníku na mieste tragédie a na jeho hrobe v cintoríne. Turnaja sa v polovici septembra zúčastnilo šesť mužstiev, jedno z nich prišlo až z Maďarska. Prvenstvo vybojovalo družstvo Matyas, za ním skončil tím Rimatex a Recsk z Maďarska. Najlepším strelcom turnaja bol Erik Ľupták, najlepším brankárom bol organizátormi vyhodnotený Ján Čilík.

     V regióne si po smrti Júliusa Nôtu začali pripomínať pri viacerých príležitostiach, halovom turnaji v obci Jesenské či na jazdeckých pretekoch na Sobôtke v Rimavskej Sobote.

     Turnaj organizovala obec Rimavské Janovce, ceny víťazom odovzdal starosta Stanislav Krahulec, poslanec obecného zastupiteľstva Roman Uhrin a Július Nôta, st. syn zosnulého. Ako pri otvorení pripomenul starosta obce Stanislav Krahulec, známy futbalista, brankár a tréner zahynul 20. februára 2009 rukou neznámeho páchateľa. Július Nôta pôsobil v prvoligových mužstvách v Rimavskej Sobote, v Maďarskom Diósgyőri a vo Vasasi Budapešť. Po ukončení aktívnej športovej činnosti pôsobil ako tréner brankárov v Rimavskej Sobote. Zároveň pôsobil aj v Rimavských Janovciach a v Jesenskom ako hrajúci tréner. „Jeho práca trénera bola ocenená aj tým že sa stal trénerom brankárov v rámci SFZ a tu svoje skúsenosti odovzdával pri mládežníckych reprezentáciách Slovenska. Bol kamarátom, na ktorého sa vždy spomína s radosťou,“ priblížil Krahulec. Za vraždu zatiaľ nebol nikto odsúdený.

     Pred šiestimi rokmi sa podľa starostu rozhodlo vedenie obce a futbalového klubu, že každý rok si uctia pamiatku Júliusa Nôtu, tým čo mal najviac rád, futbalom. Turnaja sa zúčastnili najbližší príbuzní Júliusa Nôtu, ako aj zástupcovia Oblastného futbalového zväzu Rimavská Sobota či okolitých samospráv.

Poradie : 


1. Matyas
2. Rimatex
3. Recsk /Maďarsko/
4. Rimavské Janovce
5. Keram Lučenec
6. Polícia Rimavská Sobota

 

memorial-janovce-01-150x150.jpg  memorial-janovce-02-150x150.jpg  memorial-janovce-03-150x150.jpg

memorial-janovce-04-150x150.jpg  memorial-janovce-07-150x150.jpg  memorial-janovce-08-150x150.jpg

 

Zdroj: rimava.sk


 

Prenájom KD - poplatky

SMERNICA č. 2/2019.
o poplatkoch za používanie zariadenia obce Rimavské Janovce

Triedenie odpadov v obci

Organizácia zodpovednosti výrobcov (ďalej iba OZV) Natur-pack, a.s., na území našej obce financuje triedený zber komunálnych odpadov.

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Štatistika


Pracovné miesta v okolí

webygroup

Úvodná stránka