Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočná atrakcia

Silvestra trávia pri rekordne vyzdobenom dome, presunuli kvôli nim aj zábavu v obci

     Rodinný dom v Rimavských Janovciach, ktorý už niekoľko rokov obdivujú okoloidúci kvôli svetelnej výzdobe, rozsvietili aj tento rok pred vianočnými sviatkami. Podľa majiteľa a tvorcu výzdoby Ondreja Cerovského tento rok zvýšili počet ozdobných svetiel až na 23 tisíc. Ako ďalej uviedol, celkový efekt podľa neho nie je v porovnaní s minulým rokom až taký ohurujúci, no pribudli nové cencúle či vyzdobená purpurová jedlička pred domom. Svetlá pritom objednáva z celého sveta, tentokrát pribudli z Anglicka, Číny a Malajzie. „Práce trvali dlhšie, približne mesiac. Dokončil som to v piatok. Už mi manželka dala ultimátum, že treba aj doma niečo pomôcť,“ dodal s úsmevom Cerovský, ktorý ocenil aj snahu ostatných susedov s výzdobou. „Chytajú sa. Dráždim ich. Hneď to lepšie vyzerá, keď je tu viac života na obidvoch stranách ulice,“ doplnil. Osobitne spomenul aj 74-ročnú Katarínu v neďalekom dome, ktorá ho má tiež zaujímavo vyzdobený. „Robí to pritom sama, veľmi sa snaží,“ povedal Cerovský, ktorého druhým najväčším koníčkom sú motorky. O tom, že sa tomu venuje naplno hovoria aj výsledky, aktuálne je po šiestykrát majstrom Slovenska v zrýchlení a trojnásobný majster Maďarska v šprinte motocyklov, preteká na Suzuki 750. Zároveň spomenul, že trikrát pokoril najlepší čas maďarského národného rekordu, aktuálne s najlepším časom 9,960 sekúnd a maximálnou rýchlosťou 232,58 km/h.

Podľa Ondreja Cerovského si okoloidúci môžu výzdobu pozrieť v bežné dni do 22.00 hod. a cez vianočné sviatky po celú noc, aspoň do druhej v noci. „Úľavy na elektrike zatiaľ nemáme žiadne,“ dodal s úsmevom.

Z roka na rok krajšie a početnejšie výzdoby rodinných domov ocenil aj starosta obce Stanislav Krahulec, nechýba ozdobený snehuliak, Vianočné hviezdy a mnoho svetielkujúcich reťazí ako z rozprávky. Ako spomenul, ulicu chodia obzerať aj ľudia s deťmi na autách a majú ju ako atrakciu. „Máme tam väčšiu premávku ako po ceste II. triedy,“ poznamenal starosta, podľa ktorého je Cerovský už ako profesionál. „Teta dôchodkyňa sa však tiež chytila a napriek svojmu veku nechce zaostať za ním,“ dodal starosta obce. Ako podotkol, mladé rodiny s deťmi pred rekordne vyzdobeným domom oslavujú najnovšie aj Silvestra, preto sa rozhodli, že tento rok upustia od Silvestrovskej zábavy a preložia ju na Štefana. „Chceme ľudí spájať a nie rozdeľovať,“ uzavrel Krahulec.

  

Zdroj: www.rimava.sk

25. december 2015 


 

Prenájom KD - poplatky

SMERNICA č. 2/2019.
o poplatkoch za používanie zariadenia obce Rimavské Janovce

Triedenie odpadov v obci

Organizácia zodpovednosti výrobcov (ďalej iba OZV) Natur-pack, a.s., na území našej obce financuje triedený zber komunálnych odpadov.

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Štatistika


Pracovné miesta v okolí

webygroup

Úvodná stránka